У таборі відбувся Фестиваль культур

фестиваль.jpg

Із кримськотатарською, польською, азербайджанською, російською та румунською культурами учасники "Джерел толерантності – 2019" знайомилися під час "Фестивалю культур". На кожній освітній локації тренерам допомагали діти – представники етнічних спільнот. Таборяни вивчили веселу румунську пісню і послухали старовинну колядку та розповідь про румунські народні свята у виконанні дівчаток з румунської спільноти. Навчилися танцювати польський танок – краков'як.

фестиваль2.jpg
З російською культурою в Україні знайомилися через постать Тетяни Яблонської. Ця видатна художниця, етнічна росіянка, зробила надзвичайно багато для розвитку українського національного мистецтва. Діти розглядали та обговорювали репродукції картин Яблонської, дізнавалися цікаві факти з її життя.
Кримськотатарська освітня локація була присвячена традиціям народу та його архітектурі й мистецтву. Діти дізналися про традиційний одяг кримських татар, народну кухню, етногенез. А також про розкішний ханський палац у Бахчисараї та його казковий фонтан, де завжди є живі квіти. І отримали нагоду розмалювати тарілочку традиційним кримськотатарським орнаментом.
Представники азербайджанського народу розповіли про свої символи та про можливу причину вогнепоклонства – унікальне природне явище, коли ніби самі собою загораються скелі й навіть вода в річках та озерах. Насправді цьому причиною є вміст газів у землі та воді. Для ілюстрації цього дивовижного явищі дорослі влаштували для дітей безпечний "дослід з вогнем".

фестиваль4.jpg
Вечірній захід став справжнім фестивалем талантів. Пісні, танці, гру на музичних інструментах, театралізовані сценки представляли як команди, так і окремі учасники табору. У результаті, кожна команда отримала та повернула до Музею віднайдені артефакти: портрети видатних постатей різних народів, які зробили значний внесок в історію та культуру України. Це історик Агатангел Кримський, художниця Тетяна Яблонська, архітектор Владислав Городецький, футболіст Маріан Аліуце та консул Азербайджану в Українській Народній Республіці Мир Юсуф Везіров.

"Джерела – 2019" стали можливими завдяки Міжнародному фонду «Відродження», Ромській програмі  Міжнародному фонду «Відродження», спеціалістам IT компанії Infopulse

Більше фото за посиланням