В літній школі онлайн «Моє європейське місто» пройшов перший освітній блок «Право на місто»

photo_2020-07-06_10-38-01.jpg

Два дні насичених майстер-класів та вебінарів!

На нашому вебінарі про право на місто ми слухали Ярослава Грицака про появу перших міст та їх значення у розвитку цивілізації. З'ясували хто така громада міста, та які цінності вона креатує. Поговорили про рівні інклюзії та про виміри безпеки у містах, дізналися про "дослідження Аманди" та інструменти активного мешканця міста: петиції та бюджет участі. А також з'ясували, що багато наших учасників та учасниць вже підписували петиції та разом з батьками голосували за проекти бюджетів участі у своїх містах!

На першому майстер-класі ми поговорили з директором школи №9 міста Краматорська В'ячеславом Гіпічем та засновником шкільного виробництва "Вакуваті" Кирилом Лисицьким про простір у школі. Школярі поділилися досвідом створенням "кімнати без вчителів", шкільним підприємництвом.

"В мене тепер буде серйозна розмова з адміністрацією моєї школи" - сміється одна з учасниць нашого проекту.

На другому майстер-класі до нас доєдналася психолог Анастасія Медко і разом з розробницею освітнього блоку «Право на місто» Марією Зіверт, вирахували індекси своїх міст, поговорили про те, як знайти себе в місті, якщо воно через деякі причини нам "не підходить", і головне - як перебудувати місто таким чином, аби там хотілося жити. Так була розкрита тема реновації міст - Дуйсбурга, Лодзі та... Івано-Франківська.   

photo_2020-07-07_12-01-23.jpg

photo_2020-07-07_10-41-29.jpg

Ми проговорили успішний досвід України в реновації промисловості та як це впливає на туристичні показники у містах.

Надихайтеся своїми містами. Реновуйте, креатуйте у своїх містах та любіть їх!

Проєкт став можливим за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні.