У Чернівецькому клубі толерантності провели майстер-клас із роботи з вовною

DSC_0002.JPG

22 січня у нашому клубі відбувся майстер-клас з виготовлення сувенірів з вовни в техніці сухого валяння. Учасники навчалися працювати з екологічно чистими матеріалами.

DSC_0035.JPG

Вивчали особливі якості вовни, історію та географію виробів з натуральної вовни: які вироби з вовни є традиційними у індійців Америки, в Ірландії, в Скандинавії, в Монголії, в Австралії, в Україні. Познайомилися з  традиційними ремеслами, пов’язаними з вовною карпатських майстрів: ліжникарство, вишивка, гобелени, тканини, килими тощо. 

DSC_0011д.jpg

На зайнятті ми дізналися, що вовна була одним з перших матеріалів на Землі, які почало обробляти людство. Досліджуючи традиційні ремесла з вовни, ми принагідно вивчали етнічне різноманіття. Виявилося, що в різних куточках Землі - Сходу і Заходу, Півночі і Півдня використовують схожі техніки обробки вовни та виготовлення виробів з неї, а бабусі у всьому Світі однаково в’яжуть шкарпетки.

DSC_0021.JPG

Сувеніри, що виготовили діти, підуть на благодійний ярмарок. Кожна робота дітей була неповторною, яскравою. Такі зайняття сприяють розвитку  творчих здібностей, відновленню психологічної рівноваги, поліпшенню позитивного емоційного стану.