У "Джерелах толерантності" відзначили Болгарський день

болгар3.jpg

Українські болгари мають стародавню самобутню культуру і часточку її багатогранності передали дітям у таборі "Джерелах толерантності". 
Болгарський день пройшов під знаком основного символу народу – троянди. Як розповіли дітям на одній з освітніх локацій, з троянди болгари і пахощі виготовляють, і варення готують, і за її допомогою в коханні освідчуються. Усі скуштували смачнющої банниці – святкового болгарського пирога з сиром, в якому заховані побажання на щастя. 

болгари.jpg
На іншій освітній локації діти дізналися про символіку води та обрядового хліба. І навіть скуштували по шматочку духмяної хлібини так, як це роблять болгари: мочаючи хліб у посудину з прянощами. Дівчатка-болгарки розповіли однолітками про святковий хліб, який прикрашали хрестом із тіста, при чому цей хрест віддавали худобі, щоб теж посвяткувала. А на Різдво болгари печуть калачі, які роздають колядникам. Після цього команди гралися у "болгарське весілля", де є обряд заливання вогню водою – щоб подружнє життя було щасливим.

болгари4.jpg
Усіх захопив також процес відтворення болгарських символів, які своєрідно зображуються у різних народів. Сонце, Древо життя, знак родючого засіяного поля та "дорога щастя" сподобалися і добре запам'яталися дітям. Кожен власноруч розмалював собі болгарськими символами гарненьку закладку для книжки. Звісно ж, цього дня всі навчилися танцювати болгарський танок "хоро" та вивчили кілька народних пісень. І все це з приємністю співали й танцювали увечері.

"Джерела – 2019" стали можливими завдяки Міжнародному фонду «Відродження», Ромській програмі  Міжнародному фонду «Відродження», спеціалістам IT компанії Infopulse
 
Більше фото за посиланням