Відбулася зустріч Клубу толерантності м. Надвірна «Хто такий волонтер, та як ним стати?»

волонтер_0.jpg

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Розквіт волонтерської діяльності у нас припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

5 грудня, у всьому світі відзначали Міжнародний день волонтера, започаткований Генеральною асамблеєю ООН ще у 1985 році. І хоча у повній назві свята існує приписка «в ім’я економічного і соціального розвитку», українським волонтерам насправді доводиться працювати в ім’я перемоги, адже саме вони стали невід’ємним складником боротьби проти країни-агресора та символом підтримки нашої армії.

 Слово «волонтер» походить від французського volontaire (доброволець), яке в свою чергу запозичено з латинського voluntarius (voluntas – вільне волевиявлення, volō –бажання, намір). Тобто волонтерство — добровільна безкорисна суспільно важлива діяльність.

волонтер2.jpg

В 2019 році людство буде відзначати 160-річчя виникнення волонтерського руху. Його початком прийнято вважати 1859-й, коли швейцарський підприємець і громадський діяч Жан Анрі Дюнан, вражений страшними наслідками однієї з найкривавіших битв австро-італо-французської війни (під Сольферіно на полі бою лишилися вмирати більше дев’яти тисяч скалічених солдат), фактично ініціював створення Міжнародного комітету Червоного Хреста – організації, що на добровільних засадах надавала би першу медичну допомогу пораненим. Пізніше Дюнан став першим лауреатом Нобелевської премії миру. Принципами, які він започаткував в цій організації, почали користуватись активні громадяни в багатьох країнах світу, і цей рух поступово охоплював різні види діяльності: допомога бідним, важкохворим, сиротам, навчання грамоті, боротьба з пияцтвом. В ХІХ столітті особливо розвивається благодійницька діяльність, яка ставить собі ту ж мету.

Ми знайомилися з поняттям «волонтерство» та детально вивчали ресурс «Української волонтерської служби»

https://volunteer.country/registration

Стати волонтером

💛 приєднатися до всеукраїнської спільноти волонтерів
💛 першим/ою дізнаватися про найкращі волонтерські можливості
💛 отримувати знижки на освітні проєкти від Ukrainian Volunteer Service

Проект реалізовано за підтримки Конгресу національних громад України. #Клуб_толерантності_Надвірна  #КНГУ

 

Наталія Хмель

Координатор Клубу толерантності Надвірна