Мальовничі Карпати знову зустрічають міжнародний міжетнічний дитячий табір «Джерела толерантності – 2018»

IMG_0710.JPG

З 28 червня по 1 липня пройшов підготовчий семінар для команди табору. Ці дні були сповнені інтенсивною підготовкою до тематичних днів, прикрашанням території пансіонату «Славський» для створення казкової атмосфери на освітніх локаціях, творчих майстернях, командних місцях тощо. Були застосовані на практиці здобуті на Курсі неформальної освіти (проект КНГУ з лютого по червень) знання щодо роботи з дітьми та підлітками.

На зміну похмурій погоді, що трималася усі дні підготовчого семінару, прийшло справжнє тепло літо з приїздом учасників табору.  Діти  8-12 років з 16 областей, у тому числі Луганської та Донецької приїхали відпочити, знайти нових друзів та познайомитися з неймовірним різноманіттям етнічних культур, що представлені в Україні.

IMG_0739.JPG

2 липня 2018 року відбулося феєричне відкриття молодшої зміни. Запрошеним гостем став супер-герой сучасної української казки – Гупало Василь, який разом з дітьми став свідком колоритних номерів вечора від української, болгарської, грецької, ромської, литовської, єврейської, кримськотатарської, вірменської, польської та гагаузької спільноти. Цьогорічне відкриття стало успішним продовженням минулорічної традиції – бути не глядачем, а активним учасником дійства.

IMG_0787.JPG

У кінці дня під час проведення фідбеку у командах  деякі діти висловлювали зовсім не дитячі думки, відмічаючи важливість етнічної ідентичності, гендерної рівності та важливості міжнаціонального діалогу. Віримо, що після 12 днів у таборі так буде думати – 107 дітей молодшої зміни «Джерел толерантності-2018».

IMG_0878.JPG

Безумовно співробітники табору прикладуть щонайбільше зусиль до того, аби виконати мету проекту «Джерела толерантності»: познайомити  дітей та підлітків із захопливим розмаїтим світом культур народів України; мотивувати їх пізнавати й берегти історико-культурну спадщину свого народу, як складову історії і культури України; поглибити в дітей навички спілкування, критичного мислення, самостійності суджень, командної роботи. Чітко усвідомлюючи важливість етнічної складової у формуванні сучасної української політичної нації гаслом Джерел толерантності молодшої зміни є «Єдність у різноманітті».

IMG_1076.JPG

Даний проект не відбувся б без фінансової допомоги Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження»,  Компанії Інфопульс,  приватних меценатів та благодійних внесків батьків.