Віолетта Чеботар з Ізмаїла перемогла на чемпіонаті світу з пауерліфтингу

Віолетта Чеботар з Одещини перемогла на чемпіонаті світу з пауерліфтінгу.

18 червня, в перший день змагань чемпіонату світу з класичного пауерліфтингу, в категорії «юніорки» ромська дівчина Віолетта Чеботар посіла перше місце і встановила світовий рекорд.

Віолетта, яка на чемпіонаті світу, що проходить по 25 червня у Мінську, представляє Ізмаїл та Україну, присіла зі штангою 120 кг, зробила жим зі штангою 82 кг, і в становій тязі взяла 130 кг.

Чемпіонат у Білорусі став рекордним за кількістю учасників. На змагання приїхали понад 900 атлетів з 52-х країн світу. Рік тому в США було на 150 спортсменів менше. Разом з тренерами, лікарями і іншими членами офіційних делегацій зібралося близько 1400 учасників змагань.

Спершу відбувся турнір для ветеранів, з 18 по 20 червня змагалися юніори і юніорки, з 21 по 25 червня на помостах виступають профі.

У вересні минулого року в Полтаві Віолетта Чеботар на чемпіонаті України завоювала золоту медаль у своїй ваговій категорії і стала абсолютною чемпіонкою з класичного пауерліфтингу. Тренує Віолетту її батько — багаторазовий чемпіон України, Європи та світу Сурадж Чеботар.

Керівник Одеського Ромського правозахисного центру Володимир Кондур каже, що пишається успіхом спорсменки. Він говорить про важливість спорту для ромської молоді: «Спорт є одним з найвайжливіших інструментів об”єднання , спорт — це мова, яку розуміють всі. Спорт дає нам можливість подивитися одне одному в очі без кордонів, незалежно від кольору шкіри та інших ознак. Спорт — це життя, де всі є гравцями. Бажаю всім вдалих змагань».

Тим часом футбол є популярною грою серед ромських дітей і підлітків на Закарпатті. Цього літа там готують масштабний турнір, як розповів програмі «Чірікло» депутат міськради Ужгорода, ромський громадський діяч Юрій Мандич. Послухати його коментарі можна в одному з попередніх випусків програми.

А от в Одесі живе і тренується юний український боксер ромського походження Іван Циня. Він є срібним призером Чемпіонату світу.