Думка українців: прибуття мігрантів скоріше збагачує культурне життя України

60,3% українців вважають, що прибуття людей з інших країн в цілому скоріше збагачує культурне життя в Україні. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у лютому 2021 року.

Загалом міжетнічні стосунки в Україні оцінюються громадянами позитивно: 23,7% – точно позитивно, 42,3% – скоріше позитивно. 10,8% респондентів вважають, що міжетнічні стосунки є скоріше негативними, а 6,3% – негативними. 16,9% опитаних не визначились із відповіддю.

310321_1.jpg

Вплив мігрантів на культурне життя України респондентам пропонувалось оцінити за 10-бальною шкалою, де 1 – повністю руйнує, а 10 – повністю збагачує. З’ясувалось, що найбільш розповсюджені оцінки – 6, 7 та 8 балів (їх поставили 12,6%, 17,3% та 15,6% відповідно). Загалом, поставивши оцінки 6 або більше балів, 60,3% респондентів визнали  вплив мігрантів на культурне життя України позитивним. Серед оцінок у 5 балів або нижче домінують «п’ятірка» (11,9%) та «одиниця» (8,9%). Загалом тих, хто схиляється до думки про те, що прибуття людей з інших країн руйнує культурне життя України, налічується 39,7%.

310321_2.jpg

Також у ході дослідження соціологи поцікавились у громадян їх ставленням до запровадження в Україні подвійного громадянства. З’ясувалось, що третина українців (33,4%) проти, а 32,7% – налаштовані позитивно. 25,8% байдужі щодо подвійного громадянства. Не мають відповіді на запитання 8,1% респондентів.

310321_3.jpg

За словами засновника «Active Group» Андрія Єременка, на те, що в цілому ставлення українців до мігрантів позитивне, впливає кілька факторів. По-перше, мігрантів в країні не надто багато. Вони не намагаються нав’язати українцям власні правила (на кшталт заборони чи обов’язкового вживання певної їжі, певного стилю одягу, святкування певних свят тощо). По-друге, мігранти здебільшого приїжджають до України працювати, тобто нерідко вони надають корисні для українців послуги в тих галузях, де українці не хочуть працювати (принаймні за ті кошти, які готові платити роботодавці). Але варто нагадати про важливість дотримання елементарної коректності як з боку українців, так і з боку тих, хто приїхав до нашої країни», – додав експерт.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження проводилось компанією «Active Group» з 20 по 21 лютого 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.

ОПУБЛІКОВАНО 31.03.2021 ВІД АНДРЕЙШИНА НАТАЛІЯ